Nachádzate sa tu

Domov

Diecézne stretnutie mládeže v B. Bystrici

ilustračný obrázok

     Tohtoročný Kvetný víkend sa uskutočnil v dňoch 11. - 13. apríla 2014 v Banskej Bystrici. Víkend sa niesol v duchu citátu z Matúšovho evanjelia: "Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo."

     Celý program sa začal v piatok 11. apríla najskôr registráciou na Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici a následne svätou omšou vo farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie, ktorú celebroval generálny vikár Banskobystrickej diecézy Mons. Branislav Koppal.

     Do organizovania víkendu sa zapojili mnohí dobrovoľníci, animáti i seminaristi. Počas víkendového stretnutia mládeže sa uskutočnili rôzne katechézy, workshopy, skupinové zdieľania, športové aktivity, a samozrejme modlitby a sväté omše.  

     Stretnutie kresťanskej mládeže Banskobystrickej diecézy vyvrcholilo na Kvetnú nedeľu slávnostnou svätou omšou s otcom biskupom Mariánom Chovancom. Po svätej omši nasledovalo neformálne agapé pred Kostolom nanebovzatia Panny Márie, živý obraz v podobe tanca flash mob a napokon dialógy mladých s otcom biskupom v Katedrále sv. Františka Xaverského.

     Aj tohtoročný Kvetný víkend nás posilnil na duchu, upevnil priateľstvá a utužil vzťahy mladých z rôznych kútov diecézy. 

Patrik Špánik